Новини
Oбласні конкурси серед учнівської молоді юних винахідників та раціоналізаторів,

Oбласні конкурси серед учнівської молоді юних винахідників та раціоналізаторів,

04.12.2017 13:29

        22 та 29 листопада 2017 року на базі комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено  обласні конкурси серед учнівської молоді юних винахідників та раціоналізаторів, користувачів персональним комп'ютером,  з електроніки, Веб-дизайну та «Мирний космос».

У конкурсах взяли участь 75 учнів шкіл та вихованців технічних гуртків з 13 районівта міст області : Білозерського, Бериславського, Великолепетиського, Генічеського, Голопристанського, Каховського, Новотроїцького, Олешківського, Скадовського,  Чаплинського районів та міст Каховка, Нова Каховка, Херсона. Оцінювало роботи учнів журі, до складу якого увійшли викладачі Херсонських вищих навчальних закладів та фахівці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області.  

 У конкурсі  юних винахідників та раціоналізаторів взяло участь             25 учнів, користувачів ПК – 20 учнів,  з електроніки - 9 учнів, з Веб-дизайну–6 учнів,  «Мирний космос» - 15 учнів.

Конкурс юних винахідників та раціоналізаторів проводився у                    7 номінаціях. Переможцями конкурсу у різних номінаціях стали вихованці Олешківської районної станції юних техніків, Скадовського центру дитячої та юнацької творчості та Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради. Призові місця отримали вихованці Бериславської, Білозерської, Голопристанської, Каховської, Новокаховської станцій юних техніків.

Найбільш цікаві, змістовні роботи представлені учасниками у розділах «Технічна екологія та енергозбереження», «Спортивно-технічне моделювання і конструювання», «Побутова техніка». Учні працювали над гострими проблемами сьогодення: екології та енергозбереження. Коваленко Данило, учень 11 класу Херсонського фізико-технічного ліцею розробив конструкцію пристрою для ефективного згоряння твердого палива. Над цією проблемою працював і Єрьоменко Артем, учень 8 класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20. Учень запропонував свою конструкцію простої, ефективної і легкої в обслуговуванні системи обігріву на твердому паливі для індивідуального житлового будинку. А учениця 9 класу Дмитрівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів Каховського району Очеретна Анастасія дослідила питання енергозбереження

У конкурсі з електроніки захищалось 9 робіт у 5 розділах. Журі відмітило високий рівень захисту та представлення презентації свого пристрою «Електроний велоспидометр» вихованця  Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради  Чапайла Демида, який сконструював багатофункціональний велоспидометр. Журі також відмітило роботи вихованців Генічеської станції юних техніків Генічеської районної ради Муждабаєва Леммара та вихованців комунального закладу  «Станція юних техніків» Каховської міської ради  Телештана Євгена та Глянського Максима.               

 На конкурс «Мирний космос»  подано 15 робіт (теоретичні і практичні)  з питань астрономії та астрофізики, космонавтики, ракетно-космічної техніки. Найбільше робіт було подано до розділу «Ракетно-космічна техніка» (9). Кожен учасник представив на розгляд журі модель (макет) космічного апарату - ракети, міжпланетної космічної станції. Кращими роботами у цьому розділі журі визнало роботи Макарова Дмитра, учня 7 класу, вихованця Олешківської районної станції юних техніків та Гайдаєнка Юрія, учня 9 класу, вихованця Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради . Учні не тільки подали моделі ракет виконані на високому естетичному рівні, але й добре підготували презентацію своїх робіт, показали обізнаність у питаннях  з обраної тематики. 

 У розділі «Астрономія та астрофізика» журі відзначило роботу «Дослідження екзопланет у подвійних і кратних зір», автор Красноперова Наталія, учениця 10 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ степенів  № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради, вихованка  Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради.

У конкурсі користувачів персональним комп'ютером переможцями стали: Гридін Павло, учень 10 класу Херсонської  спеціалізованої  школи І-    ІІІ степенів  № 27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради,  Попович Поліна, учениця 11 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ степенів  № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради та Миргородський Андрій, учень 11 класу Олешківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, вихованець Олешківської районної станції юних техніків Олешківської районної ради.

  У конкурсі з Веб-дизайну  перші місця отримали Татарінцева Анастасія, учениця  10 класу  Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ степенів  № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради, вихованка комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради та Миргородський Андрій, учень 11 класу Олешківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, вихованець Олешківської районної станції юних техніків Олешківської районної ради.

Найбільшу кількість призових місць у всіх конкурсах отримали вихованці технічних гуртків та учні Олешківського району (8) та міст Нова Каховка (9) та Херсона (13).  

 

 

Останні НОВИНИ

Про підсумки обласного заочного конкурсу-виставки учнівської молоді «Космічні ф

Про підсумки обласного заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Світ дитячих п

Про підсумки обласного заочного конкурсу юних конструкторів, винахідників та рац