Документи
Методична скриня
ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ про результати проведення обласних масових заходів з тех

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

про результати проведення обласних масових заходів

з технічної творчості у 2016 році

 

Протягом  2016  року комунальним закладом «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено 25 очних і заочних обласних  масових заходів  зі спортивно-технічного і науково-технічного напрямків ( 9 змагань з технічних видів спорту, змагання з технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку, 5 очних конкурсів , 3 заочні конкурси (юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів, комп'ютерної графіки та анімації, «Космос.Людина.Духовність.»), 3 виставки (з технічної творчості, початкового технічного моделювання, стендового моделювання військової техніки)  та 4 заочні заходи з художньо-технічного та декоративно-ужиткового напрямку (виставка з декоративно-ужиткового мистецтва, конкурс «Космічні фантазії», фотоконкурси « Моя Україно!» та «Пам'ять»).

       У всіх заходах взяли участь  2504  учня з 21  районів і міст області (за винятком Нововоронцовського).

       У змаганнях з  технічних  видів  спорту  (авіа,  судно, ракетомоделізму, повітряних зміїв, радіоспорту, картингу)  взяли  участь 474 учня (2015 р.-293 учня) з  13 районів та міст області. Найкращих результатів у змаганнях з технічних видів спорту досягли судномоделісти    Станції юних техніків Новокаховської міської ради (керівник Чернишев І.А.),  авіамоделісти Великолепетиського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Гуменний О.М.), ракетомоделісти Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник Сидоренко В.В.), у змаганнях з повітряних зміїв – вихованці Білозерської районної станції юних техніків (керівник Безбородих С.В.).

В очних змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях найвищих показників досягли команди міста Херсона (керівник Бала О.В.). У заочних змаганнях з радіозв’язку на ультракоротких хвилях «Зірки ефіру Таврії» та «Школа радиста» майже усі призові місця посіли команди міста Гола Пристань та Голопристанського району. (керівники Поляшенко В.А., Штригель О.Ф., Очеретний С.А.).

У цьому році вперше проводились обласні відкриті змагання з картингу на базі картодрому с.Чулаківка Голопристанського району та спортивної радіопеленгації – на базі Херсонського Центру аматорської служби радіозв'язку (Олешківський район).

У змаганнях зі спортивної радіопеленгації взяли участь 13 команд,          32 учня з Білозерського, Генічеського, Голопристанського, Цюрупинського районів, міст Нова Каховка та  Херсона. Змагання проводились серед учнів старшої вікової групи.  Підсумки підводились окремо серед хлопців та дівчат.         

 Командну першість у змаганнях посіла команда Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник Фоменко О.О.).

Друге та третє місця відповідно зайняли команди комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівник Бала О.В.) та  комунального закладу «Генічеська районна станція юних техніків» Генічеської районної ради (керівник Узунов О.О).

Переможцями змагань стали: Ліхтей Вікторія (серед дівчат) та Ілюк Олександр (серед хлопців), вихованці Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради.

У рамках змагань проводилась у 7 етапів спортивна-технічна гра «Патріот»  з військово-спортивними та туристичними елементами, в якій взяли участь всі учасники змагань. Учасники змагалися на кількість і точність попадання у мішені, влучне метання гранат, пошук макетів вибухонебезпечних предметів за допомогою металошукача; на вміння якнайшвидше зібрати і розібрати автомат. У конкурсі «Ерудит» учасники показали знання основ радіозв'язку та радіопеленгування.

 Переможцем цієї гри стала Ліхтей Вікторія, вихованка  Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради.

У змаганнях з картингу взяли участь 11 команд, 32 учасника з Білозерського, Голопристанського, Олешківського районів Херсонської області та Біляївського району Одеської області.

Змагання проходили у чотирьох класах : «Піонер - Н», «Піонер – В - міні», «Кадет - стандарт» та «Кадет - нестандарт». Командна першість підводилась окремо серед команд «Стандарт» та команд «Нестандарт».

Переможцем серед команд «Стандарт» стала команда Білозерської районної станції юних техніків Білозерської районної ради (керівник Каверзін А.В.), серед команд «Нестандарт» - команда Чулаківського спортивно-технічного клубу «Юність» Голопристанської районної станції юних техніків Голопристанської районної ради (керівник Дудник В.І.).

У змаганнях з технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку, в яких взяло участь 12 учнів з Білозерського, Голопристанського, Цюрупинського районів та міст Каховки і Херсона           (всього 6 команд). Кубки та дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів отримали команди:

-  І місце –Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник Славич А.П.);

-  ІІ місце – комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівники Мартаков В.К., Тарасова Т.С.) ;

-  ІІІ місце – Олешківської районної станції юних техніків (керівник Гордійчук Т.В.).

В особистій першості в окремих етапах змагань нагороджені дипломами та медалями за призові місця вихованці Білозерської, Голопристанської та Каховської станцій юних техніків (керівники гуртків Качавська В.В., Вовк Ю.І., Мізь О.К.) .

З метою підведення підсумків роботи технічних гуртків  проведені конкурси з електроніки, юних винахідників та раціоналізаторів , «Мирний космос», користувачів ПК, з Веб-дизайну,  в яких взяло участь 67 учнів:юних винахідників та раціоналізаторів –28  учнів, користувачів персональним комп'ютером – 14 учнів, з електроніки - 9 учнів, Веб-дизайну – 7 учнів, «Мирний космос» –   9 учнів з  Херсона, Каховки, Нова Каховка, Бериславського, Білозерського, Генічеського, Голопристанського, Каховського, Новотроїцького, Олешківського, Скадовського та Чаплинського районів.

У всіх 5-ти конкурсах взяли участь вихованці технічних гуртків Олешківської районної станції юних техніків та учні навчальних закладів міста Херсона.

 Роботи учасників були представлені як практичними розробками (моделями, приладами, пристроями), так і науково-дослідницькими роботами.

Вихованці продемонстрували знання, навички та уміння володіти сучасними інформаційними технологіями.  При захисті робіт активно використовувалась комп’ютерна презентація.

Конкурс юних винахідників та раціоналізаторів проводився у                    7 номінаціях. Переможцями конкурсу у різних номінаціях стали вихованці Бериславської,  Білозерської,  Каховської,   Новокаховської,     Новотроїцької, Олешківської станцій юних техніків та Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради.

Найбільш цікаві, змістовні роботи представлені учасниками у розділах «Технічна екологія та енергозбереження» та «Промислова техніка». Учні працювали над гострими проблемами сьогодення: екології та енергозбереження.

Столяров Нікіта, вихованець, Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (науковий керівник Карманов В.В.), захищав модель чотирьохлопасного ветрогенератора горизонтального типу з захистом від поривів вітру і штормових потіков. Автор виготовив модель, на якій провів стендові випробування. Ця конструкція пропонується для застосування на невеликих дачних ділянках, приватних подвір'ях, невеликих фермерських господарствах. Вона мобільна, її установка не займає багато часу, і не потребує спеціальних вмінь. З її допомогою можна заряджати будь–які акумулятори. Переваги цієї конструкції – підвищена мобільність, малогабаритність, швидке зростання потужності від швидкості вітру, дешева конструкція, прості деталі.

Горбатюк Іван, вихованець Новотроїцької районної станції юних техніків (керівник Кучанський М.В.), подав на розгляд журі роботу «Прес для виготовлення паливних брикетів». Учень  розробив конструкцію пристрою для виготовлення екологічного твердого палива -  пелет з органічної сировини (біопаливо з продуктів сільськогосподарського походження – солома, торф, листя, лузга соняшника, відходи деревообробки, неякісна деревина тощо). Пристрій пройшов випробування в умовах майстерні та може бути використаний для виготовлення паливних брикетів для опалення приватних будинків.

 

У розділі «Побутова техніка»  корисне пристосування для розрізання пляшок із поліетилентерефтолату (ПЕТ) на смужки різної ширини та змотування їх в бухту запропонував для використання в умовах будівництва, дачної ділянки, польових умовах вихованець Станції юних техніків Новокаховської міської ради Панюшкін Олександр (керівник Чернишев І.А.).

Робота Бойка Дмитра, учня 7 класу Садівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського району (керівник Кобзар Е.М.) «Копчення без кіптяви» - пристосування, яке дає можливість у міській квартирі готувати м'ясні чи рибні страви шляхом копчення на газовій плиті.

Вихованець Олешківської районної станції юних техніків Морозов Андрій (керівник Ткаченко В.Г.) розробив конструкцію «Комбайну» для збирання груш і яблук – пристосування для зручності знімання фруктів на великій висоті.

Вихованці Херсонського міськогоцентру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник Гонтар О.В.) захищали роботу «Блок автоматики розумного управління інкубатором», який можна застосувати у побутових та фермерських інкубаторах ємністю до 3000 яєць. Даний блок здатний автоматично підтримувати задану температуру інкубації, вимірювати та підтримувати задану вологість, керувати поворотом лотків, додатковим нагрівачем при зниженні температури в камері.

На конкурс з електроніки подано 9 робіт з  7  районів та міст області: Білозерського, Бериславського, Генічеського, Новотроїцького,Олешківського районів та міст НоваКаховка, Херсона).                 

        Учасники  захищали  роботи у 5 розділах:

-  медична електрона техніка, техніка для спорту, технічна екологія;

-  електроніка у промисловості, сільському та присадибному господарстві;

-   побутова техніка, електронні ігри та іграшки;

-  вимірювальна техніка;

-  електроніка  з елементами програмування.

 У своїх роботах учасники торкнулися актуальних проблем у промисловості,медицині, сільському та присадибному господарстві. Майже усі роботи мають практичну спрямованість.

     Журі відмітило кращі роботи конкурсу:     

-«Універсальний 3 Д принтер», автор Козачук Василь, вихованець Херсонського міського центру науково- технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник Свириденко О.М.). Даний пристрій  дозволяє виготовляти об’ємні моделі з пластику  та наносити зображення на різноманітні поверхні. Зокрема в результаті нанесення зображення доріжок  на фольгований текстоліт   спрощується процес виготовлення  друкованих плат.  Автор  продовжує модернізацію  принтера.

 Цінність  роботи «Шкіряно- гальванічний рефлектор-прилад для дослідження вищої нервової системи у психології та медицині», автор Полов’яний Анатолій, учень 10 класу, вихованець Бериславської станції юних техніків, (керівник Літнарович Л.М.) полягає у тому, що його можна  використовувати  в психології для визначення  темпераменту людини, профорієнтації учнів та при допуску учнів до уроків фізичної  культури, визначенні їх фізичних навантажень.

  «Пристрій для перевірки свічок запалювання», автор Цибульський Олександр, учень 7 класу, вихованець Новотроїцької районної станції юних техніків, (керівник Карецький М.) пройшов випробування в умовах майстерні. Пристрій мобільний, переносний, він  може використовуватися як  в домашніх умовах, так і на станціях технічного обслуговування.

     - «Цифровий електронний індикатор тиску мастила», автор Бугріменко Максим, учень 9 класу, вихованець Херсонського міського центру науково- технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради, (керівник Ковальов В.Г.). Особливістю приладу є те, що він має додатковий звуковий сигнал «тривоги», який спрацьовує у випадку коли тиск у системі мастила понад  8 секунд становить менше 0,5 кг/см.кв. Індикатор пройшов практичну перевірку на автомобілях і отримав позитивну оцінку фахівців СТО «КОВШ» міста Херсона.

  На конкурс «Мирний космос»  подано 8 робіт. Це теоретичні і практичні  роботи з питань астрономії та астрофізики, космонавтики та ракетно-космічної техніки. Найбільше робіт було подано до розділу «Ракетно-космічна техніка» (6). Кожен учасник представив на розгляд журі модель (макет) космічного апарату - ракети, міжпланетної космічної станції.

Кращою у цьому розділі журі визнало роботу «Ракета «Черний дрізд» Макарова Дмитра, учня   7 класу, вихованця Олешківської районної станції юних техніків (керівник Федкевич О.М.). Журі відмітило не

У розділі «Астрономія та астрофізика» журі відзначило роботу «Потенціальні можливості повітряної навігації на космічних тілах сонячної системи» Пікуль Марини, учениці 11 класу Херсонського академічного ліцею ім. О.Мішукова при ХДУ Херсонської міської ради (науковий керівник Кузьменков С.Г.) .

Журі вразив  блискучий захист робіт «Зонд «Розетта» і посадковий модуль «Філі» учениці 8 класу Преображенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чаплинського району Вечірко Дар'ї (керівник Олішевський В.В.), яка не тільки продемонструвала макети зонду і модулю, але й показала обізнаність у питаннях  з обраної тематики  (розділ «Історія розвитку авіації та космонавтики»).

У конкурсі користувачів персональним комп'ютером переможцем став Книга Іван, учень 11 класу Херсонського академічного ліцею ім. О.Мішукова при ХДУ Херсонської міської ради (вчитель Непомняща Т.В.), а у конкурсі з Веб-дизайну –Реплянчук Вадим, учень 9 класу Херсонської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (вчитель Татаринцева О.М.).

Найбільшу кількість призових місць у всіх конкурсах отримали вихованці технічних гуртків та учні Олешківського району (9) та міста Херсона (15). 

Комунальним закладом проведено 3 заочні конкурси технічного напряму: юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів, «Космос.Людина.Духовність.», комп'ютерної графіки та анімації. В цих конкурсах активну участь взяли вихованці центрів, будинків дитячої та юнацької творчості,  учні сільських шкіл області.

У конкурсі юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів взяло участь 43 учня з 8 районів та міст області (Білозерського, Голопристанського, Горностаївського, Каховського, Олешківського районів та міст Каховки, Нова Каховка, Херсона. Активну участь у конкурсі взяли учні та вихованці закладів освіти Голопристанського і Каховського районів та міста Херсона.

Найбільшу суму балів  у 2-х турах набрав Канюс Сергій, учень 11 класу Червоноперекопської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каховського району (вчитель Кузовов А.С.), який   став переможцем конкурсу.

В окремих турах високі бали отримали Карєв Олександр, учень 10 класу Круглоозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського району, Гордійчук Микола, учень 11 класу, вихованець Олешківської районної станції юних техніків, Трофімова Анастасія, учениця 7 класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів» № 15 Херсонської міської ради, Рімша Владислав, учень 10 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 52 з поглибленим вивченням української мови Херсонської міської ради та Євдокімов Ігор,  учень 10 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 41 Херсонської міської ради.

За підсумками журі  8  учнів стали призерами конкурсу. Ще 11 учнів отримали дипломи за призові місця у І та ІІ турах конкурсу.

У 2016 році у конкурсі «Космос.Людина.Духовність.» взяли участь     43 учня з 29 навчальних закладів Бериславського, Голопристанського, Горностаївського, Іванівського, Олешківського районів, міст Гола Пристань та Херсона  (у 2015 році - 29 учнів).

Активну участь у конкурсі взяли учні закладів освіти Бериславського         (8 учнів), Голопристанського (9 учнів) районів та міста Херсона (15 учнів).

Найбільше робіт (16) подано до розділу «Українці в космосі». Збільшилась кількість робіт поданих до розділів «Твої можливості, людино» (до 10 робіт) та «Кінець світу» (до 9 робіт).

Слід зазначити, що значно покращилась якість оформлення робіт учасників (дотримання форми написання наукових робіт). Учні більш повно і глибоко стали розкривати зміст обраної теми.

Журі відмітило високий рівень деяких робіт, творчий підхід, наявність елементів авторського дослідження у конкурсних матеріалах. При відборі кращих творчих розробок враховувались такі критерії: актуальність, науково-технічна обґрунтованість, наявність власних досліджень, міркувань, якість оформлення роботи та використання  фотоматеріалів.

У розділі «Українці в космосі» найбільш повно і цікаво розкрили тему Кващук Владислав, учень 11 класу Червонополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Горностаївського району (вчитель Краснопер О.В.) та Шимко Олег, учень 11 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 47 Херсонської міської ради (вчитель Громко М.В.). У розділі «Кінець світу» журі визнало кращою роботу учениці 11 класу Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Білих Марії (вчитель            Цуркан О.В.). Учениця проаналізувала існуючі теорії з даного питання, висловила власні судження щодо подальшого розвитку цивілізації.

 Дуже цікаві роботи з обґрунтуваннями та висновками подали: у розділі «Твої можливості, людино» роботу «Поведінка людини в екстремальних умовах», автор Сорока Оксана, учениця 11 класу Голопристанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Голопристанської міської ради (вчитель  Іванченко С.А.), у  розділі «Лицар духу» - роботу «Стівен Хокінг – полонений дух», автор Лиховид Анна, учениця 9 класу Бехтерської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського району (вчитель Буряк О.В.).

За підсумками журі  21 учень стали призерами конкурсу у 5 номінаціях.

На конкурс комп'ютерної графіки та анімації подано 79 робіт  з Бериславського, Верхньорогачицького, Олешківського районів та міст Нова Каховка і Херсона (2015 рік - 53 роботи).

Журі оцінювало роботи у 3-х номінаціях: «Відеоролік», «Комп'ютерна графіка», «Комп'ютерна анімація». Найбільшу кількість призових місць у конкурсі отримали учні міст Нова Каховка (7) та Херсона (16).

Кращими роботами у розділі  «Комп'ютерна графіка» були: роботи Рус Валерії та Касьяненко Дар'ї, вихованок Новокаховської станції юних техніків (керівник Притула Р.О.), Алтуніної Дар'ї, учениці 9 класу Херсонської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу та англійської мови Херсонської міської ради (вчитель Татаринцева О.М.). У розділі «Відеоролік» журі відмітило роботи Іванищук Єлизавети, учениці 10 класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 Херсонської міської ради (керівник Кононенко І.О.) і Ястребової Вероніки, учениці 6 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 53 Херсонської міської ради.

На виставку з  технічної творчості у 2016 році подано 144  роботи  від 11 районів та міст області (Бериславський, Білозерський, Високопільський, Голопристанський, Новотроїцький,  Цюрупинський, Чаплинський райони, міста Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань, Херсон). Всього у виставці взяло участь 78 технічних гуртків шкіл і позашкільних навчальних закладів області.

Журі оцінювало роботи у розділах:  «Транспортні засоби», «Спортивно-технічне моделювання, «Моделі історичної серії», «Військова техніка», «Космічна техніка», «Побутова техніка», «Промислова техніка». «Сільськогосподарська техніка», «Навчальні посібники», «Електроніка та електротехніка», «Ігри та іграшки з елементами техніки», «Архітектура та будівництво».

Найбільше робіт подано до розділів  «Спортивно-технічне моделювання»  та «Транспортні засоби» (57). Збільшилась кількість робіт у розділі «Моделі історичної серії» (до 22 робіт).

Високу оцінку журі отримали виконані та високому рівні експонати вихованців комунального закладу «станція юних техніків» Каховської міської ради (керівники Вовк М.А., Салдугін В.В.,  Мізь О.К.), Голопристанської районної станції юних техніків Голопристанської районної ради (керівник Жук І.А.), Олешківської  районної станції юних техніків Олешківської районної ради (керівники Біляєв Д.Ю., Федкевич О.М.), Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівники  Проценко А.Г, Марков О.О.) та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської обласної ради (керівник Мартаков В.К., Прохоров І.Ю.).

Найбільшу кількість призових місць у виставці отримали учні шкіл та вихованці позашкільних навчальних закладів Білозерського (24) , Голопристанського  (20) районів та міст Каховки (16) і Херсона (21).

На виставку-конкурс робіт гуртківців початково-технічного моделювання подано 136 робіт (2015 р.-107 робіт) з Бериславського, Білозерського, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Високопільського, Генічеського, Голопристанського, Новотроїцького,  Цюрупинського  та Чаплинського районів, міст Каховки, Нова Каховка, Херсона.  Найбільшу кількість робіт майже до усіх розділів виставки подали навчальні заклади міст Каховки (19), Нова Каховка (18), Херсона (16).

Журі визнало кращими роботи вихованців гуртків початкового технічного моделювання комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівник Салдугін В.В.), Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівники Кльоб О.М., Славич А.П.), Херсонського Будинку дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради (керівник Кузнєцова Л.А.) та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської обласної ради (керівник Мартаков В.К.).

Найбільшу кількість дипломів у цьому заході отримали колективи загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів міст Каховки (13) та Херсона (15).

У 2016 році вдруге проводився обласний конкурс-виставка зі стендового моделювання військової техніки, присвячений Дню захисника  України. На конкурс подано 97 робіт (2015 рік - 85 робіт)  від 12 районів та міст області (Бериславський, Білозерський, Верхньорогачицький, Високопільський, Голопристанський, Новотроїцький, Цюрупинський, Чаплинський райони, міста Гола Пристань, Каховка, Нова Каховка, Херсон). Всього у виставці взяли участь 56 гуртків (2015 рік - 42  гуртка) шкіл і позашкільних навчальних закладів області. Активну участь у виставці взяли технічні гуртки шкіл та районної станції юних техніків Білозерського району (13 гуртків).   

Журі оцінювало роботи за такими номінаціями: «Авіація», «Автотехніка», «Бронетехніка», «Артилерія», «Флот», «Діорами» та «Паперові моделі».

 Найбільше робіт подано до розділів  «Бронетехніка» (25 робіт)  та «Паперові моделі» (45).  Збільшилась кількість робіт у розділі «Артилерія».

Журі конкурсу-виставки відмітило  високий рівень виконання робіт у номінаціях:

- «Бронетехника»- вихованців Олешківської районної станції юних техніків» (керівник Гордійчук В.М.);

- «Автотехніка» - учнів  Новософіївської загальноосвітньої школи І-      ІІІ ступенів Голопристанського району (керівник Остріков С.В.);

- «Паперові моделі»- вихованців ракетомодельного та судномодельного гуртка Білозерської районної станції юних техніків (керівники Ватраль І.М., Животовський М.М.), судномодельного гуртка Станції юних техніків Новокаховської міської ради (керівник Чернишев І.А.), комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівник Вовк М.А.), Олешківської районної станції юних техніків» (керівник Корнієнко О.В.) та гуртка початкового технічного моделювання Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівськї молоді Херсонської міської ради (керівник  Кльоб О.М.);

-  «Флот»- вихованців судномодельних гуртків  комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівники Прохоров І.Ю., Орлов П.М.);

- «Авіація»- вихованців авіамодельного гуртка   комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівник Гусєв Є.В.);

У розділі «Артилерія» кращою була робота учня 5 класу Білозерської багатопрофільної гімназії Вакарюка Івана (вчитель Торопенко О.М.)., а у розділі «Діорама" єдиною була робота «Танкова дуель на Курській дузі» виконана учнями Малокардашинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Голопристанського району (керівник Іляшенко І.В.).

Загалом найбільшу кількість призових місць у виставці (23) отримали вихованці технічних гуртків та учні шкіл Білозерського району.

Крім цього Центром проведено 4 заходи з художньо-естетичного напряму: виставку з декоративно-ужиткового мистецтва (674 роботи), заочні конкурси «Космічні фантазії» (354), фотоконкурси «Моя Україно!» (285) та «Пам'ять» (192). У всіх 4-х заходах взяли участь навчальні заклади Бериславського, Білозерського, Великоолександрівського, Генічеського, Голопристанського, Горностаївського, Каховського, Нижньосірогозького, Новотроїцького, Цюрупинського районів та міст Нова Каховка, Херсона.

В жодному заході не взяли участі навчальні заклади  Нововоронцовського району.

Кращі результати у заходах з  художньо-естетичного напряму мали учні шкіл та вихованці позашкільних закладів:

У виставці з декоративно-ужиткового мистецтва - Білозерського, Каховського, Олешківського районів та міста Херсона;

- конкурсі «Космічні фантазії» - Бериславського,Білозерського, Голопристанського районів та міста Херсона;

- фотоконкурсі «Моя Україно!» - Білозерського, Голопристанського, Скадовського районів;

- фотоконкурсі «Пам'ять» - Голопристанського, Новотроїцького районів та міста Херсона.

За підсумками 4-х заходів з художньо-технічного та декоративно-ужиткового напрямку  посіли місця ( найвищий рейтинг):

І місце–    м. Херсон та Олешківський район;

ІІ місце  - Білозерський район;

ІІІ місце – Голопристанський район.

    

163(2015 р.- 153) вихованця технічних гуртків області взяли участь у                              15 (2015 р.-13) Всеукраїнських  масових  заходах  з науково-технічної  творчості і отримали 129 дипломів   (2015 р.-102 дипломи).

Це дипломи :

   У Всеукраїнських відкритих змаганнях:

  -з радіозв'язку на коротких хвилях

Взяли участь команди Генічеського району, міста Херсона та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР (тренери Узунов О.О., Бала О.В.). Всього  13 учасників отримали 41 диплом у різних вправах змагань ( І ступеня  - 20, ІІ ступеня – 11, ІІІ ступеня - 10 дипломів); Команда Херсонської області зайняла   І місце.

   -зі швидкісної радіотелеграфії

Взяли участь команди Генічеського району, міста Херсона та  комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР   (тренери Узунов О.О., Бала О.В.). Всього 13 учасників отримали 7 дипломів (І ступеня -1 диплом,    ІІ ступеня –5, ІІІ ступеня – 1).  Команда області зайняла ІІ місце.

-відкритих очно-заочних з радіозв'язку на коротких хвилях «Зірки ефіру України» (взяли участь команди Генічеського району, міста Херсона та  комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР      (тренери Узунов О.О., Бала О.В.).

Всього 8 учасників отримали 5 дипломів  (І ступеня -3 дипломи,               ІІ ступеня - 1, ІІІ ступеня – 1).  Команда області зайняла І місце.

- комп'ютерних змагань «Morse Runner»

Взяли участь команди міста Херсона та  комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР    (тренер Бала О.В.).

Всього 9 учасників отримали 4 дипломи  (І ступеня - 2 дипломи,              ІІ ступеня - 2).  Команда області зайняла І місце.

-заочних з радіозв'язку на коротких хвилях, присвячених пам'яті Гусєва В.П. – 15 учасників, 5 дипломи (І ступеня-3, ІІ ст.. – 1, ІІІ ст..- 1);

-  заочних з радіозв'язку на коротких хвилях до Дня захисника Вітчизни на призи Музею військ зв'язку Збройних сил України – 12 учасників,                 2 дипломи (І та ІІ ступеня);

-заочних з радіозв'язку на коротких хвилях «Зимовий міні-тест ЮТ»-           12 учасників, 5 дипломи (І ступеня- 2, ІІ ст.. – 1, ІІІ ст.. -2);

-заочних з радіозв'язку на коротких хвилях «Осінній міні-тест ЮТ»-            10 учасників, 5 дипломи (І ступеня- 1, ІІ ступеня - 2, ІІІ ступеня-2);

Вихованці Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді  брали участь у Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях з ракетомодельного та судномодельного спорту.

У Всеукраїнських змаганнях та Чемпіонаті Світу зракетомодельного спорту  вихованці закладу (керівник Сидоренко В.В.) отримали                    13 дипломів:  І ступеня –3 дипломи, ІІ ступеня- 3 дипломи, ІІІ ступеня-           7 дипломів.

У Всеукраїнських змаганнях зсудномодельного спорту вихованці в особистій першості отримали 3 дипломи: І ступеня – 1 диплом,  ІІІ ступеня-2 дипломи  (Керівник Марков О.О..).

У Всеукраїнських змаганнях зсудномодельного спорту (морській бій)вихованці комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівник Орлов П.М.) отримали ІІІ командне місце.

На Всеукраїнські виставки подано робіт і отримано дипломів відповідно:

- у  виставці з технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» - 15 робіт, 15 дипломів (І ступеня-2, ІІ ступеня- 6, ІІІ ступеня –           7 дипломи). Ці дипломи отримали вихованці технічних гуртків  Голопристанського міського центру дитячої та юнацької творчості Голопристанської міської ради (ІІІ місце - керівник Осипенко В.О.), комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради    (ІІІ, ІІІ місця - керівник Вовк М.А.), Олешківської районної станції юних техніків Олешківської районної ради (ІІІ, ІІ місця - керівники Біляєв Д.Ю., Федкевич О.М.), комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (ІІ, ІІ, ІІ,ІІІ, ІІІ, ІІ місця - керівники Мартаков В.К., Гусєв Є.В., Чебанов О.С.), Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (І, І, ІІІ місця –  керівники Ковальов В.Г., Проценко А.Г.,Чебанов О.С.) та Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради             (ІІ місце - керівник Соколов Ю.В.).

- у виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання12 робіт, 8 дипломів (І ступеня –4, ІІ ступеня –3, ІІІ ступеня – 1 дипломи). Ці дипломи отримали вихованці        комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (І, ІІ, ІІ місця – керівник Мартаков В.К.) та позашкільних закладів міста Херсона (І, І, І, ІІ, ІІІ місця –керівники    Кльоб О.М., Кузнецова Л.А., Славич А.П.);

- у виставці-конкурсі з декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» - 34 роботи, 22 дипломи (у 2015 р.-           29 робіт, 13 дипломів):  І ступеня – 14,     ІІ ступеня – 2, ІІІ ступеня –               6 дипломів). Ці дипломи отримали вихованці позашкільних закладів Високопільського (І), Каховського (І, ІІІ), Голопристанського (І, І, ІІІ), Олешківського (І-5, ІІ-1, ІІІ-1) районів та міст Нова Каховка (І), м.Херсон     (І-4, ІІ- 1, ІІІ-3).

 У 2016 році найбільшу кількість призових місць у заходах з технічної творчості  посіли юні техніки Голопристанського (74 місця), Білозерського (63), Олешківського (60) районів, міста Херсона (133) та  комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (74), які мають найвищий рейтинг участі в обласних масових заходах з технічної творчості.

  Найбільшу масовість  участі в обласних заходах з технічної творчості мають  Голопристанський (343 учня), Білозерський (277), Олешківський     (190) райони та м.Херсон (511).

  Найвищу результативність участі в обласних масових заходах з технічної творчості (загальне місце району у всіх заходах за 2016 рік) , як і в минулому році  мають м. Херсон (1 місце), Голопристанський (1 місце), Цюрупинський (2 місце), Білозерський (3 місце).

 

 

Останні НОВИНИ
30.11.2018

Oбласна науково-практична конференція учнівської молоді юних винахідників та рац

        22 листопада 2018 року на базі комунального ...
26.10.2018

Конкурс-виставка учнівської молоді зі стендового моделювання військової техніки

        3 10  по 25 жовтня 2018 року на базі комунального ...