Документи
Методична скриня
Про результати проведення обласних масових заходів з технічної творчості у 2014 р

ІНФОРМАЦІЙНИЙ  БЮЛЕТЕНЬ

 

про результати проведення обласних масових заходів

з технічної творчості у 2014 році

 

 

Протягом  2014  року комунальним закладом «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено 22 очних і заочних обласних  масових заходів  з технічної творчості (конкурси, виставки, змагання тощо),  у яких взяло участь  3872 учнів з усіх районів і міст області.

      У змаганнях з  технічних  видів  спорту  (авіа,  судно, ракетомоделізму, повітряних зміїв, радіоспорту)  взяли  участь 335  учнів з  11 районів та міст області. Найкращих результатів у змаганнях з технічних видів спорту досягли судномоделісти  Голопристанської районної станції юних техніків,  станції юних техніків Новокаховської міської ради, Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР (керівники Жук І.А., Чернишев І.А., Марков О.О., Прохоров І.Ю.), авіамоделісти та ракетомоделісти Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівники Гонтар О.В., Сидоренко В.В.).

У змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях найвищих показників досягли команди Голопристанської районної станції юних техніків та Херсонського центру позашкільної роботи ХМР (керівники Сирота О.Г., Бала О.В.).

З метою підведення підсумків роботи технічних гуртків вищого рівня навчання та підготовки до участі у Всеукраїнських конкурсах з дослідницько-експериментального напрямку проведені конкурси з електроніки, юних винахідників та раціоналізаторів , «Мирний космос», користувачів персональним комп'ютером та з Веб-дизайну,  в яких взяло участь 84 учня з міст Херсона, Каховки, Нової Каховки, Бериславського, Білозерського, Генічеського, Голопристанського, Каховського, Нижньосірогозького, Новотроїцького, Скадовського, Цюрупинського та Чаплинського районів (з електроніки - 8 учасників,  юних винахідників та раціоналізаторів – 30 учасників, «Мирний космос» - 14 учасників, користувачів персональним комп'ютером – 22 учасника, з  Веб-дизайну –     10 учасників).

У всіх 5-ти конкурсах взяли участь вихованці технічних гуртків Білозерської, Голопристанської та Цюрупинської районних станцій юних техніків.

 Роботи учасників були представлені як практичними розробками (моделями, приладами, пристроями), так і науково-дослідницькими роботами. За висновками журі більшість робіт учасників мали високий

 

2

творчий рівень. При захисті робіт широко використовувалася комп’ютерна презентація.

У конкурсі з електроніки  взяли участь 8 учнів  з 6 районів та міст області: Голопристанського (1), Новотроїцького(2), Геніческого (1), Білозерського (1)  районів та м. Каховки  (2 учасника).

        На  конкурс було  подано 8 робіт з 5 розділів. Журі відмітило високий рівень захисту та презентації своїх пристроїв вихованців комунального закладу “Станція юних техніків” Каховської міської ради та Голопристанської районної станції юних техніків (керівники Вовк М.А., Поляшенко В.А.).

           Високі оцінки журі за якість виготовлення робіт отримали вихованці комунального закладу “Станція юних техніків” Каховської міської ради Новоксьонов Віктор (електрона гра « Підводні розваги»), та Юрковський Дмитро (“Електроінструмент для швидкого виготовлення друкованих плат”).  Цей пристрій  був створений як безпечний інструмент для швидкого виготовлення друкованих плат. За допомогою цього інструмента можна, не встаючи з робочого місця, виготовити друковану плату та перевірити її працездатність, зробивши компоновку та запайку підібраних радіодеталей.

Цікаву роботу у розділі « Побутова техніка, електронні ігри та іграшки» подав вихованець Новотроїцької районної станції юних техніків Жуков Дмитро «Пристрій для підзаряду мобільних телефонів» (керівник      Корецький М.В.).  Журі відмитило актуальність приладу, як оптимальне рішення в умовах відсутності електроенергії.     

На конкурс «Мирний космос» подали роботи 14 учнів з 6 районів на міст області: Білозерського (2), Голопристанського (2), Новотроїцького (1), Цюрупинського (1), Чаплинського (2) та міста Херсона (6).

Це теоретичні і практичні  роботи з питань астрономії та астрофізики, екології та космонавтики, космічної біології та медицини, ракетно-космічної техніки. Журі відмітило, що у порівнянні з минулим роком, рівень виконання проектних робіт учасників підвищився. Всі роботи під час захисту супроводжувались презентацією, демонстрацією  макетів та діючих  моделей ракет, планетоходів тощо.

У розділі  «Астрономія та астрофізика»  кращою теоретичною розробкою журі визнало роботу учениці 8 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 30 ХМР, вихованки Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР,  Волокітіної Ірини (керівник Кузьменков С.Г.).

У своїй роботі «Пошук закономірностей у супутниковій системі Урана» автор  дослідила цю систему, структурувала її за сімействами та групами за певними критеріями. Для більш детального аналізу цієї системи вона побудувала гістограми розподілу супутників за масами, періодами обертання навколо планети,  ексцентриситетами та кутами нахилу орбіт до площини екватору планети. Все це дало змогу зробити важливі і цікаві висновки.

 

 3

І.Волокітіна ретельно зібрала всю необхідну інформацію о супутниках Урана, здійснила статистичний аналіз цієї системи. Журі відмітило високий рівень захисту цієї учениці.

Цікаву роботу у розділі «Космічна біологія» - проект «Рослини у космосі» подав Дорошенко Микита, учень 7 класу, вихованець Новотроїцької районної станції юних техніків (керівник Івасишин Л.В.). Автор опрацював інформаційні джерела про експерименти з вирощування рослин у космосі вченими та космонавтами, дізнався про теплиці і оранжереї у космосі, доповів про свої власні міркування та висновки з даного питання.

Найбільше робіт подано до розділу «Ракетно-космічна техніка», у якому представлені макети і моделі космічних апаратів, планетоходів, супутників, ракет.

Найкращою роботою у цьому розділі вже третій рік поспіль було визнано роботу Маханька Владислава, вихованця Голопристанської районної станції юних техніків (керівник Жук І.А.). У цьому році вихованець подав на конкурс діючу модель пошуково-дослідницького космічного апарату.Перші місця також отримали Вискубенко Дмитро, вихованець Цюрупинської районної станції юних техніків (керівник Федкевич О.М.) і Бакеренков Андрій, вихованець Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівник Сидоренко В.В.). Моделі-копії ракет цих учасників були виконані на високому естетичному рівні.

Журі також відмітило хороший, змістовний захист Вечірко Дар'ї, учениці  6 класу, вихованки комунального закладу «Чаплинська районна станція юних техніків» Чаплинської районної ради (керівник        Олішевський В.В.), яка підготувала на конкурс макет першого українського геостаціонарного телекомунакаційного супутника «Либідь».

 У конкурсі юних винахідників та раціоналізаторів взяло участь              30 учнів, які подали роботи до  8 розділів.

У розділах «Промислова техніка» і «Сільськогосподарська техніка» учасники захищали практичні розробки, які вже апробовані у шкільних майстернях, лабораторіях позашкільних закладів, ділянках.  Це «Прилад для загартування та цементації металу в атмосфері графітових електродів» Тарана Руслана, учня 10 класу, вихованця Голопристанської районної станції юних техніків (керівник Кобзар Е.М.). Прилад вже використовувався для загартування ріжучих поверхонь борін, плугів, лопат. Рижих Олексій,  учень 10 класу, вихованець Голопристанської районної станції юних техніків (керівник Кобзар Е.М.) запропонував дуже простий спосіб для вирізання отворів у залізобетонних плитах -  прилад для свердління отворів за допомогою зварювального апарату. Цей прилад можна використовувати як у приватному будівництві так і в промисловості.

У розділі «Сільськогосподарська техніка» вихованець Цюрупинської районної станції юних техніків, учень 10 класу Філенко Антон  (керівник Ткаченко В.Г.) запропонував  на розгляд журі дуже просту і  зручну модель

 

4

Мікродробарка» для годування худоби та птиці у домашньому господарстві, вага та собівартість якої значно менша від промислового аналогу.

А вихованці Білозерської районної станції юних техніків Хрущ Артур і Шпак Аліна  захищали свій пристрій «Вілканізатор» для ремонту пошкоджень камер велосипедів, мотоциклів, автомобілів та інших виробів з гуми в домашніх умовах, або в умовах майстерні. Прилад виготовлений у гуртку автолюбителів (керівник Каверзін А.В.)

У роботах учасників конкурсу багато уваги  приділялось таким важливим питанням  як екологія,  енергозбереження.

Оболенцева Вікторія, учениця 10 класу, вихованка Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівник Карманов В.В.) у своїй роботі «Дослідження і розробка площ стін та дахів будівель з використанням конструкцій гідропоніки» торкнулася важливої теми сьогодення і запропонувала  незвичайний  спосіб- створення «зелених» (або «живих») стін та дахів, який допоможе людині одночасно вирішити декілька проблем: екологічних, енергетичних, навіть економічних. Метод полягає в вирощуванні рослин методом гідропоніки на плаваючих платформах, аеропоніки, які містяться на стінах та дахах будівель. Цей спосіб потребує значно менші   витрати ніж при вирощуванні рослин у грунті.

Якімчук Ольга, учениця 10 класу, вихованка Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівник Карманов В.В.) у роботі «Дослідження і розробка енергозберігаючих технологій на житлових об'єктах» для освітлення вулиць запропонувала використання світлодіодних ламп, що  більш вигідно ніж використання звичайних ламп розжарювання або люмінесцентних ламп. Світлодіодні лампи краще освітлюють вуліцю, більш якісні і довготривалі, до того ж вони менше  потребують електроенергії.

Кособуцький Олексій, учень 11 класу Херсонського фізико-технічного ліцею при ХНТУ та ДНУ, вихованець Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівник Пашко І.М.)    у роботі «Проектування енергозберігаючого будинку з використанням рекуперативної вентиляції та інших джерел енергозбереження» зробив теоретичний розрахунок енергозбереження  з використанням рекуператорів, розробив свою установку-модель рекуператора і загальний проект такого будинку.

У розділі «Наочні посібники» журі визначило як  кращу роботу Кушпіля Анатолія, учня 8 класу, вихованця станції юних техніків Новокаховської міської ради (керівник Кузьменко А.М.) - «Діюча модель парової машини для демонстрації перетворення енергії пару на механічну» (в майбутньому- електричну) енергію. Прилад використовується на уроках фізики під час  вивчення теми «Теплові двигуни». У цьому ж розділі інший вихованець станції юних техніків Новокаховської міської ради Білім Андрій (керівник Зараменський Ю.В.) подав на розгляд журі  «Прилад для демонстрації магнітного поля», як демонстраційне обладнання для кабінету фізики.

5

Конкурси користувачів персональним комп'ютером (22 учасника) та з Веб-дизайну (10 учасників) складались з двох етапів: захисту домашньої роботи та  виконання конкурсного завдання.  

           Виконуючи домашнє завдання - брошуру за темою      «Україна – моя країна» конкурсанти не тільки проявили свої творчі здібності та показали достатньо високий рівень підготовки, а й зуміли освітити різні грані нашої держави, показати її у всіх барвах. Не одна з робіт не була схожа за змістом на іншу. Особливо вразив журі учень 4 класу ДобромисловІлля, вихованець Цюрупинської районної станції юних техніків, настільки натхненно та грамотно він провів свій захист.

        Домашні роботи учасників конкурсу з Веб-дизайну були доволі цікаві, деякі учасники використовували власні творчі наробки та креативні ідеї.

Журі відмітило зростання рівня підготовкидо конкурсівучасників з районів порівняно з минулим роком.

Переможцями конкурсів користувачів персональним комп'ютером та з Веб-дизайну  стали учні Херсонського Академічного ліцею ім.О.Мішукова при ХДУ Херсонської міської радиГригораш Катерина, учениця 10 класу (вчитель Гончаренко Н.М.) і Мельник Валерій, учень 11 класу (вчитель Кучинська Д.В.).

         Разом з тим, журі конкурсів відмічає, що залишаються такі проблеми, як  недостатній рівень знань і вмінь в області використання стандартних комп'ютерних програм.

Найбільшу кількість призових місць у всіх очних конкурсах отримали вихованці Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (10), комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (7),  Голопристанської (5), Цюрупинської (7) районних станцій юних техніків.

В обласних заочних   конкурсах  «Космічні фантазії», юних конструкторів, винахідників та раціоаналізаторів, юних фотоаматорів «Моя Україно!», «Пам'ять», виставці  з декоративно-ужиткового мистецтва  активну участь приймають вихованці центрів, будинків дитячої та юнацької творчості,  учні сільських шкіл області.

У конкурсі «Космічні фантазії»  взяли участь 115  шкіл,                          25  позашкільних навчальних закладів з 16 районів та міст області. Всього на розгляд журі подано 389 робіт. Більшість дитячих виробів представлено у розділах «Образотворче мистецтво» (135 робіт), «Макети та моделі»            (68 робіт). Збільшилась кількість робіт у розділі «Вироби з дерева та металу» (до 30 робіт).

Майже до усіх тематичних розділів конкурсу надали роботи навчальні заклади Бериславського, Білозерського, Голопристанського, Цюрупинського, Чаплинського районів та міст Нової Каховки, Херсона.

Журі конкурсу відмітило діючі розробки вихованців Білозерської та Каховської станцій юних техніків. Багато різноманітних макетів подали на

6

конкурс учні Білозерського, Голопристанського, Горностаївського, Чаплинського районів та міста Херсона.

На високому рівні виконані роботи з бісеру вихованців комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонскої обласної ради (кер.Кіндрат Н.В.) та Великоолександрівського районного центру дитячої та юнацької творчості (кер. Стефанюк О.В.), солоного тіста – вихованців Новокаховського будинку дитячої творчості (кер. Зубанова О.О.),  картини з піску та колажі вихованців Цюрупинського центру дитячої та юнацької творчості (керівники Білоконь О.М., Лятецька Т.В.) та макети учнів міста Херсона.

Журі відмітило у розділі «Паперопластика» - роботи гуртківців Бериславської станції юних техніків (керівники Верлата Л.Є., Довдер О.П.), у розділі «Обробка деревини» - роботу Моцьо Іллі, вихованця Бериславської  станції юних техніків (керівник Вербицький О.М.) у розділі «Іграшки» - роботи вихованців Білозерського центру творчості дітей та юнацтва (керівник Нечай С.О.).

Найкращими роботами конкурсу журі визнало: «П'ятий елемент» (Велетенська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. Білозерського району), м'які  іграшки «Аватарчик»  (Білозерський центр творчості дітей та юнацтва) і «Галатея» (Малокардашинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Голопристанського району), макет «Космічна мандрівка» (Таврійська загальноосвітня школа   І-ІІІ ступенів Голопристанського району), батік «Сон» (Цюрупинський центр дитячої та юнацької творчості), в'язана іграшка «Інопланетна парочка» (Херсонський центр позашкільної роботи), макети з паперу «Космічні керівники гуртків» (Херсонський будинок дитячої та юнацької творчості), робота з пластиліну «Безмежний космос» (Херсонський центр дитячої та юнацької творчості), «Космічні гості» (Херсонський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді), картина «Космос» (Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15).

Журі конкурсу відмітило цікаві за змістом та якісні за рівнем виконання малюнки вихованців Новокаховського будинку дитячої творчості та учнів міста Херсона.

Найбільшу кількість призових місць у конкурсі «Космічні фантазії» отримали учні  Білозерського (22), Голопристанського (16), Цюрупинського (20) районів, міст Нової Каховки (14), Херсона (47).

Не взяли участь у конкурсі навчальні заклади  Генічеського, Іванівського, Нововоронцовського  та Скадовського районів.

Стабільною залишається кількість учасників  обласного заочного конкурсу юних конструкторів,  винахідників та раціоналізаторі.  У цьому році у конкурсі взяли участь 61 учень з 10 районів та міст області (Білозерського, Великоолександрівського, Голопристанського, Горностаївського, Каховського, Цюрупинського, Чаплинського районів та міст Каховки, Нової Каховки, Херсона).Активну участь у конкурсі взяли учні

 

7

закладів освіти Білозерського, Голопристанського, Чаплинського районів, міста Херсона та Нової Каховки.

Найбільшу суму балів  у 2-х турах набрала  Агаєва Марія, учениця           8 класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 ім. Б.Лавреньова Херсонської міської ради (вчитель Колодезнова М.В.), яка стала переможцем конкурсу.

В окремих турах високі бали отримали Гордійчук Володимир, учень        9 класу, вихованець Цюрупинської станції юних техніків  та Данець Тетяна,  учениця 8 класу Херсонської багатопрофільної гімназії № 20 ім.Б.Лавреньова Херсонської міської ради.

За підсумками журі  9  учнів стали призерами конкурсу. Ще 15 учнів отримали дипломи за призові місця у І та ІІ турах конкурсу.

На конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!»  подано 490 робіт з 12 районів та міст області.

Найбільшу увагу учасники конкурсу приділили таким номінаціям як «Пейзаж» та «Портрет». Особливо журі відмітило чорно-білі фотороботи та надало їм високу оцінку.  

Всього було нагороджено 112 учасників (16 – перших, 27 – других, 69 – третіх місць), з них 34 - з міста Херсон, та 78- з районів та інших міст області.

Більше всього призових місць зайняли учні Голопристанського, Білозерського районів та м.Херсона.

На фотоконкурс  «Пам'ять», присвячений 69-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні,   подано 198 робіт з 12 районів та міст області. Активну участь у конкурсі взяли колективи шкіл і позашкільних закладів Каховського, Верхньорогачицького, Голопристанського районів та міста Херсона.

 Навиставку з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» представлено 607  робіт з  18 районів та міст області. Всього у виставці взяло участь 124 навчальних закладів області  (96 шкіл та                 28 позашкільних закладів).

Слід відзначити активну участь у виставці колективів навчальних закладів  Білозерського (12 закладів), Голопристанського (11 закладів), Горностаївського     (10 закладів),  Каховського (11 закладів), Новотроїцького (10 закладів) районів та міста Нової Каховки (10 закладів).

Більшість поданих робіт  відповідали тематиці виставки. Серед тематичних розділів виставки найбільш повно представлені “Бісероплетіння”  (68 роботи), “Художня вишивка” (95 робіт), “Паперова пластика та оригамі” (60 робіт). Збільшилась кількість робіт поданих  у розділах  “В'язання спицями, гачком” (до 34 робіт), “Декоративний розпис” (до 40 робіт).

Журі відзначило високий рівень робіт вихованців шкільних гуртків Білозерського, Голопристанського районів та міста Нової Каховки.

Високі оцінки журі отримали роботи: у розділі  «В'язання спицями, гачком» вихованців  гуртка «Умілі руки» Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник Данілушкіна Л.О.), роботи з бісеру вихованців гуртків “Юні майстрині” Каховського районного центру

8

дитячої та юнацької творчості (керівник Колодич О.О.), “Чарівна намистина” Херсонського центру позашкільної роботи  Херсонської міської ради (керівник Кубарова Г.М.) і «Сувенірна майстерня» Херсонського палацу дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради (керівник            Жменько З.В.). 

Колоритні пано, макети, картини-колажі, які якнайкраще відповідають темі виставки, представили вихованці Каховської станції юних техніків, Цюрупинського центру дитячої та юнацької творчості, Херсонського палацу дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, а також учні шкіл Голопристанського району   (керівники гуртків Завізьон Л.В., Лятецька Т.В., Білоконь О.М., Белікова Г.Л., Кулішова П.К., Харченко Т.М.).

У розділі «Народна лялька» кращі роботи представили вихованці Білозерського центру творчості дітей та юнацтва, Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради, Херсонського будинку дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради  і учні Херсонських навчальних закладів (керівники Нечай С.О., Ліпшиць О.Е., Фахрадова О.О., Лисенко В.М., Масс О.А., Бабаніна І.В., Кожухар М.В.).

У цьому році збільшилась кількість робіт у підрозділі «Батік». Кращими роботами у цьому підрозділі журі визнало роботи вихованців гуртків «Ми малюємо світ»  Цюрупинського центру дитячої та юнацької творчості (кер.Дума С.В.) та «Образотворче мистецтво. Батік» Херсонського палацу дитячої та юнацької творчості Херсонської міської ради (кер. Зенкова І.І.).

Журі виставки відмітило високий дизайн комбінованих вишивок вихованців гуртків «Чарівний хрестик» і «Фентезі» Херсонського центру позашкільної роботи  Херсонської міської ради (керівники Калашнікова Л.О., Дівущак Т.В.).

Найбільшу кількість призових місць у виставці з декоративно-ужиткового мистецтва отримали учні Білозерського (21),  Голопристанського (25), Цюрупинського (20)  районів та міста  Херсона (85).

35 найкращих робіт виставки рекомендовано журі для участі  у Всеукраїнській виставці з декоративно-ужиткового мистецтва “Знай і люби свій край”. Це роботи учнів Великоолександрівського (1), Голопристанського (3), Каховського (3),  Цюрупинського (4),  Чаплинського (1) районів, міст Каховки (2)  та Херсона (21).

На обласну  виставку з  технічної творчості подано 165 робіт  з                  9 районів та міст області (Бериславський, Білозерський, Високопільський, Голопристанський, Цюрупинський, Чаплинський райони, міста Каховка, Нова Каховка, Херсон).  Всього у виставці взяло участь 80 технічних гуртків шкіл і позашкільних навчальних закладів області.

Найбільше робіт подано до розділів  «Спортивно-технічне моделювання»  та «Транспортна техніка». Збільшилась кількість робіт у розділі «Сільскогосподарська техніка»  (до 20 робіт).

 

 

9

Майже усі роботи надані у розділах «Промислова техніка», «Сільськогосподарська техніка», «Побутова техніка», «Електронні прилади та електротехніка» мали практичну спрямованість та елементи раціоналізації.

За висновками журі більшість робіт виготовлених у гуртках Білозерської (керівники Ватраль І.М., Животовський М.М., Скакун О.І. Намуйлик В.М.), Голопристанської ( керівники Жук І.А., Остріков С.В., Коломієць В.В, Шеремет В.М.) районних станцій юних техніків та комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівники Мізь О.К., Вовк М.А., Салдугін В.В., Матвієнко С.П.), Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівники Марков О.О., Гонтар О.В., Сидоренко В.В., Ковальов В.Г.) були виконані на високому якісному рівні, мали повну належно оформлену документацію.

Журі виставки відмітило 25 робіт щодо участі у Всеукраїнській виставці з науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Це роботи вихованців Білозерської (3), Голопристанської (8), Каховської (7),  Новокаховської (1) станцій юних техніків, Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (4) та комунальних закладів «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді»  Херсонської обласної ради (2).

На виставку-конкурс робіт гуртківців початково-технічного моделювання подано 115 роботи з Бериславського, Білозерського, Великолепетиського, Голопристанського, Цюрупинського та Чаплинського районів, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона.  Найбільшу кількість робіт майже з усіх розділів виставки подали навчальні заклади Голопристанського (18) району та  міст Каховки (19), Нової Каховки (15), Херсона (17).

Журі виставки відмітило високий рівень робіт вихованців загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів Голопристанського району (керівник Шеремет В.М.) та міст Каховки (Мізь О.К.) і Херсона (Гонтар О.А., Марков О.О. Кузнєцова Л.А., Славич А.П., Сокол О.В.), які отримали найбільшу кількість дипломів у цьому заході.

Журі виставки рекомендувало 16 робіт щодо участі у Всеукраїнській виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Це роботи  учнів  Голопристанського (3), Цюрупинського (2) районів та міст Каховки (4), Н.Каховки (1) і Херсона (6).

 У грудні 2014 року підведено підсумки заочного туру обласного конкурсу учнівської молоді «Космос. Людина. Духовність», який проводився вперше. У конкурсі взяло участь 31 учень з 19 навчальних закладів Бериславського, Верхньорогачицького, Голопристанського, Каховського, Скадовського, Цюрупинського, Чаплинського районів і міста Нової Каховки.

Активну участь у конкурсі взяли учні закладів освіти Бериславського району (12 учнів, 5 закладів) та міста Нової Каховки (7 учнів, 5 закладів).

 

10

Найбільше робіт (11) подано до розділу «Українці в космосі». Добре розкриті теми у розділах «Українці у космосі», «Лицар духу». Не дуже добре розкрита тема «Твої можливості , людино». Тільки одна робота подана до розділу «Крізь простір і час».

Нажаль перші місця було присуджено тільки у 3-х номінаціях (з 5). Тому тільки 3 учні отримали дипломи І ступеня і 2 з них були учнями НВК «Чаплинська школа-гімназія Чаплинської районної ради (вчитель астрономії Скараєва С.І.).

Найбільш змістовно і повно розкрила тему «Українці в космосі» Присяжна Тетяна, учениця 11 класу Чорноморської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського району (вчитель фізики Кузьма Л.В.).

Журі відмітило найцікавіші роботи у розділі «Лицар духу» Гордійчука Миколи, вихованця Цюрупинської районної станції юних техніків і Купріянової Поліни, учениці 11 класу НВК «Чаплинська школа-гімназія Чаплинської районної ради. Учениця дослідила життєвий та трудовий шлях свого земляка, випускника школи, в якій вона зараз навчається, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка, співробітника колективів Південмашу та КБ «Південне» Саніна Ф.П., який усе своє життя присвятив розвитку ракетно-космічної техніки України.

 Велика робота виконана   Камінчук Веронікою, ученицею 11 класу НВК «Чаплинська школа-гімназія» Чаплинської районної ради, яка працювала над темою «Кінець світу». Готуючись до конкурсу учениця провела анкетування серед учнів 8-11 класів та вчителів своєї школи з обраної теми, проаналізувала отримані результати, побудувала діаграму, зробила висновки та виклала їх у своїй роботі.

 Найкраще вдалося розкрити тему «Твої можливості, людино» Панкову Даніїлу, учню 9 класу Роздольненської загальноосвітньої школи                      І-ІІІ ступенів- ДНЗ Каховського району та Пугачовій Ірині, учениці 6 класу Новокаховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Новокаховської міської ради. Панкова Ірина у доступній і цікавій формі виклала свої міркування з цього питання.

Всього за підсумками журі  16  учнів стали призерами конкурсу «Космос.Людина.Духовність»  у 5 номінаціях.

Крім щорічних вищезазначених заходів у 2014 році Центром позапланово проведено обласний конкурс дитячого малюнку «Минуле стукає в наші серця» за номінаціями «Струни Кобзаревого серця», «Подорож мальовничими куточками Херсонщини».

У конкурсі взяли участь учні з 17 районів та міст області, зокрема              з м. Херсона  прийняло участь 49шкіл та  позашкільних навчальних закладів. Всього на розгляд журі було надано 1286 робіт,  з них 628 за номінацією «Струни Кобзаревого серця» та 658 за номінацією «Подорож мальовничими куточками Херсонщини».

Найбільшу кількість призових місць у конкурсі отримали:

 

11

за номінацією «Струни Кобзаревого серця» учні  Голопристанського (6), Каховського (9), Нововоронцовського (7) районів та міста Херсона (12);

за номінацією «Подорож мальовничими куточками Херсонщини» учні  Голопристанського (9) району, міст Нова Каховка (6) та Херсона (27).

Змагання з технічних видів спорту вже не перший рік проводяться на  березі Чорного моря і поєднуються з оздоровленням учасників змагань. У цьому році оздоровлено у м. Скадовську 105 учнів області (59 учасників змагань з літаючих моделей і 46 учасників змагань з радіозв'язку на коротких хвилях).

197вихованців технічних гуртків області взяли участь у                             12 Всеукраїнських  масових  заходах  з науково-технічної  творчості і отримали  104 дипломи .

А саме :

   У Всеукраїнських відкритих змаганнях:

-з радіозв'язку на коротких хвилях12 учасників, 41 диплом ( І ступеня-   16 дипломів, ІІ ступеня – 16 дипломів, ІІІ ступеня - 9 дипломів) отримали вихованці Херсонського Центру позашкільної роботи ХМР та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР (керівники гуртків Бала О.В., Дежкунова Л.О., Фоменко О.О., Ніколаєв І.В.,     Бала Д.О.);

   -зі швидкісної радіотелеграфії12 учасників, 13 дипломів ( І ступеня – 5, ІІ ступеня – 5, ІІІ ступеня – 3)   отримали вихованці Херсонського Центру позашкільної роботи ХМР та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР (керівники гуртків Бала О.В., Дежкунова Л.О., Фоменко О.О., Ніколаєв І.В., Бала Д.О.);

-заочних з радіозв'язку на коротких хвилях на кубок журналу «Радіоаматор»15 учасників, 2 дипломи ( І та ІІІ місця) отримали вихованці Голопристанської та Генічеської станцій юних техніків (керівники Сирота О.Г., Узунов О.О.);

  • заочних з радіозв'язку на коротких хвилях до Дня захисника Вітчизни на призи музею військ зв'язку Збройних сил України – 18 учасників,                 6 дипломів (І ступеня- 3, ІІ ступеня-2, ІІІ ступеня- 1 диплом) отримали вихованці Білозерської, Голопристанської, Чаплинської районних станцій юних техніків (керівники Стешенко Ю.М., Сирота О.Г., Сирота С.О.,     Лесько М.Д);

-заочних з радіозв'язку на коротких хвилях «Зимовий міні-тест ЮТ»-           9 учасників, 3 дипломи (І ступеня- 1, ІІ ступеня-2 дипломи) отримали вихованці Голопристанської та Чаплинської районних станцій юних техніків (керівники Сирота О.Г., Сирота С.О., Лесько М.Д);

У Всеукраїнських змаганнях зракетомодельного спорту вихованці зайняли:ІІ командне місце, члени команди в особистій першості отримали           4 дипломи: І ступеня – 1 диплом, ІІ ступеня – 1 диплом, ІІІ ступеня –                   2 дипломи (керівник Сидоренко В.В.).

  •  

12

  • у ХІІ Всеукраїнській  конференції-конкурсі науково-дослідних робіт школярів  «Зоряний шлях»взяло участь 5 учнів з Херсонської області (Голопристанський – 1чол., Новотроїцький – 1 чол., Нова Каховка – 1 чол., Херсон -2 чол. – керівники Жук І.А., Карецький М.В., Ковцу І.І.,       Сидоренко В.В., Кузьменков С.Г.), які отримали Грамоти Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім..О.М.Макарова.

Участь у фотоконкурсі «Моя Україно!»   - 8 робіт;

Участь у Всеукраїнському гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії», подано 12 робіт.

На Всукраїнські виставки подано робіт і отримано дипломів відповідно:

-   виставка з технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» - 25 робіт, 7 дипломів (І ступеня-1, ІІ ступеня- 2, ІІІ ступеня –           4 дипломи); Ці дипломи отримали вихованці Голопристанської районної станції юних техніків (керівник Жук І.А.), комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівники Вовк М.А.,           Матвієнко С.П.). та Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівники Марков О.О., Ковальов В.Г.).

-  виставка-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання 16 робіт, 9 дипломів (І ступеня – 2, ІІ ступеня –4, ІІІ ступеня – 3 дипломи). Ці дипломи отримали вихованці Голопристанської районної станції юних техніків (керівник Шеремет В.М.), комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівники Мізь О.К.), Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді ХМР (керівники Марков О.О., Славич А.П., Гонтар О.А.) та Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 11 (керівник Сокол О.В.).

 - виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!» - 62 роботи, 14 дипломів (І ступеня – 9,     ІІ ступеня – 2, ІІІ ступеня – 3 дипломи).

     Узагальнюючи підсумки обласних масових заходів з технічної творчості комунальним закладом складено таблиці результативності (визначається  за найменшою сумою місць, які зайняв район у кожному заході), масовості (визначається за найбільшою кількістю учнів району, які взяли участь у всіх масових заходах) та рейтингу участі районів в обласних масових заходах (визначається за бальною системою, де враховуються тільки призові місця, зайняті учнями району, а також їх подальша участь у Всеукраїнських заходах).

У 2014 році найбільшу кількість призових місць посіли юні техніки Голопристанського (100 місць) і Білозерського (53 місця) районів та міст Каховки (49) і Херсона (102 місця) і комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР (51 місце), які мають найвищий рейтинг участі в обласних масових заходах з технічної творчості.  Найбільшу масовість  участі в обласних заходах мають  Голопристанський (339 учнів), Білозерський (327 учнів) та м.Херсон (441 учень).

13

Найвищу результативністьучасті в обласних масових заходах з технічної творчості мають м. Херсон (1 місце), Голопристанський (1 місце), Білозерський (2 місце), Цюрупинський (3 місце) та комунальний заклад «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» ХОР (3 місце).

 

  

Останні НОВИНИ

ДОВІДНИК вступнику до вищих військових навчальних закладів та військових навчал

Про підсумки обласної виставки учнівської молоді з декоративно-ужиткового мисте

Підсумки обласного заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Пам'ять»