Дистанційна освіта
Дистанційне навчання
Гурток «Програмування в середовищі Scratch» (Мікулінський М.В.)

Практичне заняття

«Музичні інструменти»

Мета: навчитися створювати проекти використовуючі групу скриптів Звуки.

Завдання. Створити  проект “Музичні інструменти” в якому будуть відтворюватися звуки нот при натисканні кнопок на клавіатурі.

Технологія виконання завдання.

1. Запустіть середовище Scratch подвійним клацанням по ярлику  на робочому столі.

2.  Видаліть з проекту Спрайт1 натиснувши праву кнопку миші та виберіть вилучити.

3. Додайте до проекту новий спрайт. Натисніть на кнопку Новий спрайт, далі в папці Музика виберіть Спрайт Piano-Electric.

4. Зробіть активним Спрайт Piano-Electric подвійним клацанням, перейдіть до вкладки Скрипти та додайте наступні команди, виберіть електропіаніно.

5. Для того щоб відтворювались звуки при натисканні на клавіші клавіатури вам потрібно добавити події та ноти до кожної з них. Наприклад Коли натиснута клавіша Q грає низька нота До (в scratch вона має назву Низький С (48)). Для цього розміщуємо в області скриптів подію Коли натиснуто клавішу в випадаючому списку вибираємо q потім прикриплюємо скрипт програти ноту 48.

6. За такою схемою даємо команди іншим клавішам: для низьких нот – q, w, e, r, t, y, u; для середніх нот – a, s, d, f, g, h, j. Отримуємо такий результат:

7. Перевірте роботу вашого проекту: перейдіть в режим демонстрації натиснувши зелений прапорець , та спробуйте зіграти якусь мелодію. В скрипті задати інструмент ви можете вибрати будь-який інший музичний інстумент та спробувати свої музичні таланти.

8.Збережіть проект в своїй структурі папок з назвою «Музичні інструменти». Для цього переходимо до вкладки Файл, натискаємо зберегти як, в діалоговому вікні відкриваємо папку в яку потрібно зберегти та даємо ім’я «Музичні інструменти», зберігаємо.

Останні Новини
27.05.2020

Щорічна виставка з декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»

 У березні поточного рокукомунальнимзакладом«Центр науково-технічної творчості ...
18.05.2020

Участь у Всеукраїнсьому STEМ тижні

Участь уВсеукраїнсьому STEМ тижні   Ось і ми дочекалися! Дякуємо організаторам ...
18.05.2020

Міжнародний проєкт «Дистанційне навчання у позашкільній освіті»

       Педагогічні працівникикомунального закладу «Центр науково-технічної ...