Новини
День Державного Герба України

День Державного Герба України

21.02.2022 08:33

    19 лютого – День Державного Герба України

Державний Герб України – це один із чотирьох офіційних символів поряд з Прапором, Гімном і Конституцією. 19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації. Ставши Державним Гербом сучасної України, тризуб символізує тяглість і спадкоємність традицій нашої території.

Найбільший в Україні тризуб розташовується в Івано-Франківській області. Він був викладений з білого каменю в 1992 р. на схилі гори. Під гербом викладено рік і слово «воля». Автором цього витвору став колишній вояк УПА Анастасій Козак, який таким чином вирішив вшанувати своїх побратимів. Місце він обрав не випадково – саме тут відбувались жорстокі бої між повстанцями сотні Пилипа Орлика та більшовиками. Герб достатньо великий, на нього пішло дві вантажівки каменю (гірського білого мергелю), який він переносив вручну в двох сумках (а на той час йому було вже 70 років).

Державний Герб України охороняється законодавством, наруга над ним несе за собою юридичну відповідальність. Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України. Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

Наукова бібліотека пропонує Вам переглянути віртуальний погляд «Державні символи України».

Пропонуємо ознайомитися зі списком літератури на дану тему, яку ви можете отримати, звернувшись до Наукової бібліотеки:

  • Сергійчук, В. І. Доля української національної символіки [Текст] / В. І. Сергійчук. – Київ : Знання, 1990. – 48 с. – (Час і суспільство ; № 2.). – Бібліогр.: с. 46-47.
  • Сокульський, А. Л. Національна символіка України [Текст] / А. Л. Сокульський. Запоpiжжя: Iнтеpбук,1993. – 104 с.
  • Хорошевский, А. 100 знаменитых символов Украины [Текст] / А. Хорошевский. Харків: Фолио, 2007. – 512 с. – (100 знаменитых).
  • Пастернак, О. Пояснення тризуба, герба Великого Київського Князя Володимира Святого [Текст] / О. Пастернак. – Київ : Веселка, 1991. – 47 с.
  • Україна., Кабінет Міністрів. Про затвердження Положення про Комісію з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України : постанова від 15 серп. 2007 р. № 1044 / Україна. Кабінет Міністрів. // Держ. вісн. України : збірник актів. - 2007. - № 15/16. - С. 87

Для пошуку інших видань радимо скористатися Електронним каталогом Наукової бібліотеки

Останні Новини
05.02.2024

Оновлення сайту

Доброго дня! Наш сайт знаходиться на стадії оновлення. Слідкуйте за роботою нашого ...
18.05.2023

Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 тисяч кримських татар, яки?

Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 тисяч кримських татар, яких ...
18.05.2023

18 травня Всесвітній день вишиванки! Вишиванка - духовна броня Українців ! Україна -

18 травня Всесвітній день вишиванки! Вишиванка - духовна броня Українців ! Україна ...