Документи
Методична скриня
Завдання ІІ туру обласного заочного конкурсу юних конструкторів, винахідників

 

Завдання ІІ туру

обласного заочного конкурсу юних конструкторів,

винахідників та  раціоналізаторів

 

2017-18 н. р.

 

1. Для тих людей, яким за певних умов доводиться працювати за ноутбуками лежачи в ліжку або на дивані, вже виготовляються відповідні столики, які «ніжками» ставляться безпосередньо в постіль по обидва боки працюючого. Проте лежаче положення людини сприяє її швидкому засинанню й тому досить часто під час наступного її повертання уві сні такий столик перекидається разом з ноутбуком. Запропонуйте оригінальний пристрій аналогічного призначення, але який би був позбавлений цього недоліку.

 

 2. Під час приготуванні різних страв у каструлях чи іншому аналогічному посуді страва іноді «підгорає». Особливо часто таке трапляється при приготуванні різноманітних каш. Запропонуйте, як можна вдосконалити конструкцію каструлі, щоб кухар своєчасно отримував повідомлення про те, що виникла загроза підгоряння страви.

 

 3. Невеликі за розмірами дистанційно керовані літальні апарати – дрони дозволяють здійснювати візуальне спостереження за віддаленими ділянками території, робити фото та відео зйомку розміщених на них об’єктів тощо. Швидко виявити та збити його із звичайної стрілецької зброї досить важко. Запропонуйте пристрій для ефективного виявлення з метою подальшого захоплення або ж хоча б знищення таких літальних апаратів.

 

  4.Як відомо, автобуси з пасажирами на поворотах (або інших маневрах) ведуть себе подібно до вантажного автомобіля із цистерною, що наполовину заповнена рідиною, а саме – пасажири, як і рідина інтенсивно зміщуються у бік нахилу транспортного засобу тим самим ще більш посилюючи відхилення від його вертикального положення. Така ситуація може призвести навіть до перекидання автобусів, оскільки центр ваги у них розташований досить високо. Водночас ресори та амортизатори пасажирських автобусів не мають бути занадто жорсткими. Запропонуйте пристрій або спосіб стабілізації високих автобусів та інших транспортних засобів у подібних ситуаціях.

5.  До найпоширеніших інструментів відноситься звичайний молоток. Він пройшов шлях розвитку від кам’яного до сталевого й залежно від призначення може мати різну вагу, форму тощо. Проте одним із його недоліків залишається те, що під час удару по масивному тілу з пружного матеріалу, наприклад, виготовленому зі сталі, виникає віддача – молоток відскакує назад, чим створюються певні труднощі в його експлуатації. Запропонуйте конструкцію молотка, який би не мав такого недоліку.

6. Всі знають, що пластикові пляшки (пакети тощо) дуже забруднюють навколишнє середовище і шкідливо впливають на здоров'я людини, Надалі ситуація з цією проблемою у світі погіршується. Запропонуйте своє рішення даної проблеми.

 

 

 

Примітка:Рішення завдань бажано супроводжувати необхідними малюнками, кресленнями, обґрунтуваннями, поясненнями.Учень може отримати додаткові бали за кожний (вірний) варіант рішення.

 

На титульному листі необхідно зазначити: своє прізвище, ім’я, домашню адресу, телефон, школу, клас, позашкільний заклад, гурток, прізвище, ім’я, по батькові керівника гуртка (вчителя).

Виконані завдання треба надсилати до 15  лютого  2018 р. на адресу: 73000,   м Херсон, пр.Ушакова, 27 комунальний заклад «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

 

Останні Новини
05.02.2024

Оновлення сайту

Доброго дня! Наш сайт знаходиться на стадії оновлення. Слідкуйте за роботою нашого ...
18.05.2023

Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 тисяч кримських татар, яки?

Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 тисяч кримських татар, яких ...
18.05.2023

18 травня Всесвітній день вишиванки! Вишиванка - духовна броня Українців ! Україна -

18 травня Всесвітній день вишиванки! Вишиванка - духовна броня Українців ! Україна ...