Документи
Методична скриня
Інформаційний бюлетень про результати проведення обласних масових заходів з тех

 Інформаційний бюлетень

про результати проведення обласних масових заходів

з технічної творчості у 2018 р.

 

Протягом  2018 року  комунальним закладом «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено 24 очних і заочних обласних  масових заходів  з спортивно-технічного і науково-технічного напрямів (7 змагань з технічних видів спорту, змагання з технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного віку, з інформаційних технологій  серед учнів молодшого шкільного віку, з інформаційних технологій серед учнівської молоді, 3 науково-практичних конференції (юних винахідників та раціоналізаторів, «Електронні прилади та електротехніка», «Зоряний шлях»), 3 заочні конкурси (юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів, комп'ютерної графіки та анімації, «Космос.Людина.Духовність.»), 3 виставки (з технічної творчості, початкового технічного моделювання,  військової техніки)  та 4 заочні заходи з художньо-технічного та декоративно-ужиткового напряму (виставка декоративно-прикладного мистецтва, конкурси «Космічні фантазії», фотоконкурси «Моя Україно!», «Пам'ять»), а також обласний  STEM-фестиваль «Дослідники космосу».

       У всіх заходах взяли участь  3237 учнів з  усіх  районів та міст області.

       У змаганнях з  технічних  видів  спорту  (авіа,  судно, ракетомоделізму, повітряних зміїв, радіоспорту)  взяли  участь 255 учнів з  13 районів та міст області. У всіх змаганнях взяли участь вихованці Олешківської районної станції юних техніків та комунальний заклад «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської обласної ради.

 Найкращих результатів у змаганнях з технічних видів спорту досягли авіамоделісти комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради (керівник Е.Кобзарь), ракетомоделісти Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник В.Сидоренко), у змаганнях з повітряних зміїв та судномодельного спорту – вихованці комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівники С. Безбородих, І.Прохоров).

В очних змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях та спортивної радіопеленгації найвищих показників досягли команди міста Херсона. Найбільшу кількість дипломів (8) отримали учасники команди Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник О.Бала).

У змаганнях з радіозв’язку на коротких хвиляхвзяли участь 14 команд, 32 учня з Білозерського, Генічеського, Голопристанського, Олешківського районів та міста Херсона. Змагання проводились у 3-х турах: телефонний, телеграфний та телефонний англійською мовою. Підсумки підводились окремо серед хлопців та дівчат 2-х вікових груп (старша, молодша).

 Командну першість у всіх турах посіла команда Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник О.Бала ).

Другі та треті місця в окремих турах зайняли команди Генічеської районної станції юних техніків (тренер О.Узунов), комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівник О.Бала) та Херсонського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Херсонської міської ради (керівник Д.Бала).

 Серед дівчат чемпіонками змагань стали Ліхтей Вікторія, вихованка Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (старша вікова група) та Васіліке Дар'я, вихованка Генічеської районної станції юних техніків (молодша вікова група). Переможцями змагань у різних турах і вікових групах серед хлопців стали: Скорик Данило, вихованець Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради та Кузьменко Василь, вихованець Генічеської районної станції юних техніків.

У змаганнях зі спортивної радіопеленгації взяли участь 7 команд, 31 учень з Генічеського, Голопристанського, Каланчацького, Олешківського районів та міста  Херсона. Змагання проводились серед учнів старшої та молодшої вікових груп на діапазонах 3,5 МГц та 144 МГц.  Підсумки підводились окремо серед хлопців та дівчат.         

 Командну першість у змаганнях посіли команди молодшої вікової групи Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник О.Бала) та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівник О. Бала).

Призерами змагань у різних вікових групах стали команди комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради (керівник команди О.Олійник) та Херсонського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Херсонської міської ради (керівник Д.Бала). В особистій першості у різних вікових групах серед хлопців та дівчат нагороджено 24 учасника.

У заочних змаганнях з радіозв’язку на ультракоротких хвилях «Зірки ефіру Таврії» майже усі призові місця посіли команди  Голопристанського району (Чулаківського закладу повної загальної середньої освіти, Новозбур'ївського закладу загальної середньої освіти № 3) та Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівники О.Штригель, О.Олійник, О.Фоменко).

У змаганнях з технічного моделювання серед учнів молодшого шкільного вікувзяло участь 13 учнів з Білозерського, Високопільського, Голопристанського, Олешківського районів та міст Каховки і Херсона. Кубки та дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів отримали командиза:

  • І місце – Олешківської районної станції юних техніків;
  • ІІ місце – комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради;
  • ІІІ місце – Білозерської районної станції юних техніків.

Протягом останніх 2-х років проводяться обласні змагання з інформаційних технологій серед учнів молодшого шкільного віку, вихованців позашкільних закладів області. У цьому році у змаганнях взяли участь учні з Бериславського, Олешківського районів, міст Нова Каховка та Херсона. Переможцем стала команда Олешківської районної станції юних техніків (керівник О.Ткаченко).

Вперше проведено змагання з інформаційних технологійсеред учнівської молоді, в яких взяло участь 12 учнів з Білозерського, Олешківського, Чаплинського районів, міст Нова Каховка, Херсона та Таврійської ОТГ Каховського району. Переможцями стали учні з міста Херсона:Пєшкова Крістіна, учениця 11 класу Херсонського академічного ліцею ім..О.В.Мішукова Херсонської міської ради та Коновалова Богдана, учениця 10 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ степенів  № 30 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу на англійської мови Херсонської міської ради (вчителі Д. Кучинська,                  В. Ільницька).

З метою підведення підсумків роботи технічних гуртків області проведені науково-практичні  конференції юних винахідників та раціоналізаторів(окремо працювала секція «Електронні прилади та електротехніка»)та«Зоряний шлях», в яких взяло участь 50 вихованців позашкільних закладів освіти з міст Херсона, Каховка, Нова Каховка, Бериславського, Генічеського, Голопристанського, Новотроїцького, Олешківського, Скадовського та Чаплинського районів.

Активну участь у конференціях взяли вихованці технічних гуртків та учні закладів освіти Олешківського району та міста Херсона.

Роботи учасників були представлені як практичними розробками (моделями, приладами, пристроями), так і науково-дослідницькими роботами.

На конференції юних винахідників та раціоналізаторів учасники доповідали про свої  дослідницькі розробки  за номінаціями: побутова, промислова, сільськогосподарська, медична техніка, технічна екологія, спортивно-технічне моделювання і конструювання.

Резнік Данило, учень 9 класу Херсонського фізико-технічного ліцею, вихованець Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник І.Пашко) запропонував роботу «Використання механічного руху дверей для виробництва електроенергії». Автор представив конструкцію пристрою, який не потребує особливого догляду, і при установці якого в торговельних центрах або інших місцях, де щоденно входять та виходять тисячі людей, можливо отримувати великий струм, що дозволить додатково освітлювати певну ділянку і заощадити електроенергію.

Литвиненко Олександра, учениця 9 класу, вихованка Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник О.Грубник) працювала над розробкою конструкції енергоефективного посуду, який можна використовувати зі всіма типами нагрівальних приладів, легкого в обслуговуванні, довговічного у використанні. Запропонована автором конструкція посуду може бути використана для різних типів ємностей для готування їжі, чайників, у тому числі з вбудованими нагрівальними елементам. Пропоновані рішення дозволять скоротити витрати енергії на приготування їжі за рахунок зменшення потужності нагрівального пристрою так і внаслідок скорочення часу знаходження каструлі на нагрівальному приладі.

Найбільш вагома робота презентована на  конференції юних винахідників та раціоналізаторів - це  «Розробка біомеханічної руки на дистанційному керуванні» Чернозуба Євгена, учня 10 класу Херсонського фізико-технічного ліцею, вихованця Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник І.Пашко). Автор працював над створенням біомеханічного протезу, який зміг би відтворити точну копію руху руки людини на певній відстані (за допомогою серводвигунів). Учень виготовив  протез, проводив дослідження, зробив аналіз роботи серводвигунів. Виготовлений протез може використовуватися у медицині та на промислових підприємствах.

  У секції «Електронні прилади та електротехніка» взялиучасть   10 вихованців технічних гуртків з 7 районів та міст області Голопристанського (1), Генічеського (2), Олешківського (1), Новотроїцького районів (1) та міст Нова Каховка (1), Каховка (1) та Херсона (3).

 Учасники презентували роботи у номінаціях: побутова техніка, вимірювальна техніка,  електроні ігри та іграшки, електроніка з елементами програмування.
         Журі відмітило високий рівень презентації Телештана Євгенія, учня       9 класу, вихованця комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівник М. Вовк). Цікаву роботу у номінації «Вимірювальна техніка» представив вихованець Херсонського міського центру  науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської Івонінський Олександр «Пристрій для вимірювання періоду  серцевого ритму та пульсу» (керівник О.Свириденко). Пристрій  розроблено на основі оптичного вимірювання  періоду  серцевих скорочень.

        Зацікавили учасників конференції і інші роботи вихованців цього закладу: «Тестер електромережі автомобіля»  Чапайла Демида та «Тестер радіоелектронних компонентів» Рогожнікова Сергія  (керівник  В. Ковальов).

 На конференції «Зоряний шлях»  розглядалось 13 робіт (теоретичні і практичні) з питань астрономії та астрофізики, космонавтики, ракетно-космічної техніки. У розділі «Астрономія» кращою була робота «Статика екзопланет у червоних гігантів» Демків Семена, вихованця секції «Астрономія та астрофізика» Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник  С.Кузьменков).

У розділах «Технічна творчість і ракетно-космічне моделювання» та «Космічні апарати»  учасники представляли на розгляд журі моделі (макети) космічних апаратів - ракет, міжпланетних космічних станцій тощо. Кращими роботами у цих розділах журі визнало роботу «Спортивна модель ракети з крихким вантажем» Пенькова Євгенія та Андрющенка Сергія, вихованців Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівник В.Сидоренко) та роботу «Космічна станція «Зоряне місто Сапфір 01» вихованців Бериславської районної станції юних техніків (керівник О.Мала). Учні не тільки подали моделі ракет, макети виконані на високому естетичному рівні, але й добре підготували презентацію своїх робіт, показали обізнаність у питаннях  з обраної тематики. 

Комунальним закладом проведено 3 заочні конкурси технічного напряму: юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів, «Космос.Людина.Духовність.», комп'ютерної графіки та анімації. В цих конкурсах активну участь взяли вихованці центрів, будинків дитячої та юнацької творчості,  учні сільських шкіл області.

У заочному конкурсі юних конструкторів, винахідників та раціоналізаторів взяло участь 38 учнів, 20 навчальних закладів з 10 районів та міст області (Бериславського, Білозерського, Верхньорогачицького, Голопристанського, Нововоронцовського, Новотроїцького, Олешківського районів та міст Гола Пристань, Нова Каховка, Херсона).

Найбільшу суму балів  у 2-х турах набрали Степаниця Андрій, учень      7 класу Червономаяцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бериславського району (вчитель Л.Літнарович), Прохоров Костянтин, учень 8 класу Херсонського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» № 15 Херсонської міської ради (вчитель Г.Трофімова) та Гордійчук Андрій, вихованець Олешківської районної станції юних техніків (керівник В.Гордійчук), які   отримали перші місця у конкурсі.

В окремих турах високі бали отримали Шилін Андрій, учень 8 класу Біляївського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад І-ІІІ ступенів» Біляївської сільської ради Нововоронцовського району (вчитель Ю. Яковець ), Мельник Дмитро, учень 9 класу Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 52 з поглибленим вивченням української мови (вчитель В. Данілушкін), Онопрієнко Данило, учень 11 класу  Збур'ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського району (вчитель Ю.Онопрієнко) та Коростельов Михайло, вихованець Олешківської районної станції юних техніків (керівник В.Гордійчук). За підсумками журі  7  учнів стали призерами конкурсу. Ще 13 учнів отримали дипломи за призові місця у І та ІІ турах конкурсу.

У конкурсі «Космос.Людина.Духовність»  взяло участь 58 учнів з           30 закладів освіти Бериславського, Великолепетиського, Голопристанського, Горностаївського, Іванівського, Олешківського, Чаплинського районів, міст Гола Пристань, Нова Каховка та Херсона. 

Активну участь у конкурсі взяли учні закладів освіти Бериславського (10 учнів, 5 закладів), Голопристанського району (8 учнів, 6 закладів),  міст Гола Пристань (8 учнів, 4 заклади) та Херсона (21 учень, 9 закладів). Найбільше робіт (16) було подано до розділу  «Лицар духу».

Журі відмітило високий рівень деяких робіт, творчий підхід, широкий спектр тематики, наявність елементів авторського дослідження у конкурсних матеріалах. При відборі кращих творчих розробок враховувались такі критерії: оригінальність ідеї, науково-технічна обґрунтованість, новизна теми, змістовність роботи та глибина оволодіння автором обраною темою, наявність власних досліджень, міркувань, якість оформлення роботи.

Змістовні роботи до 5 розділів конкурсу подали учні Бериславського району.

У розділі «Твої можливості, людино»  найбільш повно і цікаво розкрили тему Паніна Світлана, учениця 11 класу Бериславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 та Коломійцева Діана, учениця 8 класу Червономаяцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бериславського району  (вчителі О.Цуркан, Л.Літнарович ).

У розділі «Українці в космосі» журі відмітило роботу Дунафта Богдана, учня    11 класу Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голопристанського району (вчитель Т.Шевченко).

У розділі «Лицар духу» вищу оцінку журі отримали роботи Іващенко Марії, учениці 11 класу Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 41 Херсонської міської ради та Ковпей Неоніли, учениці 9 класу, вихованки Великолепетиського центру дитячої та юнацької творчості (вчитель Т. Панасюк, керівник І.Ковпей).

За підсумками журі 35 учасників нагороджено дипломами у                      6 номінаціях.

На конкурс комп'ютерної графіки та анімації подано 63 роботи з Бериславського, Генічеського, Каховського, Новотроїцького, Олешківського районів та міст Гола Пристань, Нова Каховка і Херсона.

Журі відмітило кращі роботи конкурсу: Панасовської Арини, учениці Херсонського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа           І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня - колегіум» № 51 Херсонської міської ради (вчитель О.Сушинська) та Добромислова Іллі, вихованця Олешківської районної станції юних техніків (керівник О.Ткаченко).

Найбільшу кількість призових місць у конкурсі отримали учні Олешківського району (6) та Херсона (14).

На виставку з технічної творчості  подано 150  робіт від 13 районів та міст області (Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Високопільський, Голопристанський, Новотроїцький, Олешківський, Чаплинський райони, міста Каховка, Нова Каховка, Гола Пристань, Херсон). Всього у виставці взяло участь 82  технічних гуртка шкіл і позашкільних закладів освіти області.

Найбільше робіт подано до розділів  «Спортивно-технічне моделювання»  та «Транспортна техніка» (66). Збільшилась кількість робіт у розділах «Моделі історичної серії» (до 30 робіт).

Найбільшу кількість призових місць у виставці отримали учні шкіл та вихованці позашкільних навчальних закладів Білозерського (20), Голопристанського  (25) районів та міста Херсона (19). 

Журі виставки рекомендувало 13 робіт щодо участі у Всеукраїнській виставці з науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Це роботи вихованців Білозерської (2), Голопристанської (1), Олешківської (2) станцій юних техніків, Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (1), Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (1), Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 28 Херсонської міської ради (1) та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді»  Херсонської обласної ради (5).

На виставку-конкурс робіт учнів молодшого шкільного віку з початково-технічногомоделювання подано 129 робіт з Бериславського, Білозерського, Великолепетиського, Верхньорогачицького, Генічеського, Голопристанського, Іванівського, Новотроїцького,  Олешківського  та Чаплинського районів, міст Гола Пристань, Каховка, Нова Каховка, Херсона.  Найбільшу кількість робіт майже до усіх розділів виставки подали навчальні заклади Голопристанського району (17),  міст  Гола Пристань (13), Херсона (16).

 Журі виставки відмітило 13 робіт щодо участі у Всеукраїнській виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Це роботи учнів Голопристанського (2), Іванівського (1), Чаплинського (3) районів та міст Каховки (1), Херсона (6).

 На обласний конкурс-виставку зі стендового моделювання військової техніки, присвячений Дню захисника  України подано 109 робіт від             11 районів та міст області (Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Голопристанський, Новотроїцький, Олешківський, Чаплинський райони, міста Гола Пристань, Каховка, Нова Каховка, Херсон). Всього у виставці взяли участь 66 гуртків шкіл і позашкільних навчальних закладів області.

Активну участь у виставці взяли технічні гуртки закладів освіти Голопристанського району (10 гуртків) та міста Херсона (15 гуртків).   

Журі оцінювало роботи за такими номінаціями: «Авіація», «Автотехніка», «Бронетехніка», «Артилерія», «Флот», «Діорами» та «Паперові моделі».

 Найбільше робіт подано до розділів  «Авіація» (36 робіт),  «Бронетехніка» (22 роботи) та «Паперові моделі» (28 робіт).

 Найбільшу кількість призових місць у конкурсі-виставці отримали вихованці технічних гуртків та учні з Білозерського (14), Голопристанського (11) районів та міста Херсона (14).

 

Комунальним закладом «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради  05 травня поточного року вперше проведено обласний STEM-фестиваль «Дослідники космосу».

У фестивалі взяли участь учні шкіл та вихованці позашкільних закладів освіти з Бериславського, Білозерського, Голопристанського, Новотроїцького, Олешківського, Чаплинського районів, міст Каховка, Нова Каховка, Херсона.

Під час фестивалю проводились: показові запуски моделей ракет, майстер-класи, лекторій, книжкова виставка дитячої бібліотеки, космічний  QUIZ  та конкурс-захист проектів учасників. Всього у фестивалі взяли участь понад 300 чоловік (учасники та гості фестивалю).

Майстер - класи були проведені кращими педагогами-позашкільниками: Білозерської  районної станції юних техніків (керівники Ватраль І.М., Прокопова І.В., Волошина Ю.А.), Бериславської районної станції юних техніків (керівник Мала О.В.), Олешківської районної станції юних техніків (керівник Сирота Ю.М.), Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (Кучеровський Д.А.) та комунального закладу  «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (Гусєв Є.В., Кучеровська Т.В.,     Мартаков В.К., Сенчишен Д.О., Тарасова Т.С.).

Роботу лекторію забезпечили керівник секції «Астрономія» комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради Дзісь О.М. та його вихованці.

Комунальний заклад «Обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради представили книжкову виставку з тематики заходу.

Для учасників фестивалю космічний  QUIZ провів керівник гуртків Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради О.Кльоб.

Конкурс-захист творчих проектів учасників (розробки різноманітних конструкцій космічних апаратів) проводився за номінаціями «Планетоходи», «Експериментальний ракетомоделізм», «Космічна техніка майбутнього». У конкурсі-захисті взяли участь 28 учнів.

 Кращу презентацію робіт у різних номінаціях представили вихованці гуртка «Майстрик та Майстринка» (керівник О.Мала) Бериславської районної станції юних техніків, Макаров Дмитро, вихованець Олешківської районної станції юних техніків (керівник О.Федкевич), Безбородих Павло, вихованець комунального закладу  «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівник М.Вовк) та вихованці гуртка робототехніки Станції юних техніків  Новокаховської міської ради (керівник А.Бабенко). Цікаві технічні проекти «Космічна бурова установка» та «Марсіанська станція» представили вихованці гуртка Космічного макетування та моделювання Олешківської районної станції юних техніків (керівник Ю.Сирота),  проект «Флора- міжнародна космічна станція», автор Смульський Василь, учень       10 класу Преображенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чаплинського району (керівник В.Олішевський).

 Багато моделей планетоходів різних конструкцій подали вихованці гуртків робототехніки комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (керівники гуртків О.Грубник, Д.Сенчишен, Т.Тарасова). За підсумками конкурсу учасники конкурсу-захисту  були нагороджені дипломами комунального закладу  «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради  у різних номінаціях.

Крім цих заходів Центром проведено 4 заходи художньо-естетичного напряму:виставку декоративно-ужиткового мистецтва (906 робіт), заочні конкурси «Космічні фантазії» (486), фотоконкурси «Моя Україно!» (532) та «Пам'ять» (130).

Кращі результати у заходах мали учні шкіл та вихованці позашкільних закладів:

У виставці з декоративно-ужиткового мистецтва Каховського, Білозерського, Олешківського районів та міста Херсона;

- конкурсі «Космічні фантазії» - Білозерського, Бериславського,районів та міст Нова Каховка, Херсона;

- фотоконкурсі «Моя Україно!» - Голопристанського, Білозерського, Нововоронцовського районів та міста Херсона;

- фотоконкурсі «Пам'ять» - Нововоронцовського, Голопристанського, Чаплинського районів та міста Херсона.

           Найбільшу масовість  участі в обласних заходах з технічної творчості та художньо-естетичного напряму мають:  Голопристанський (355 учнів), Білозерський (311 учнів) райони та місто Херсон (698 учнів).

  Найвищу результативність участі в обласних масових заходах з технічної творчості, мають м. Херсон (1 місце), Голопристанський (1 місце), Олешківський (2 місце), Білозерський (3 місце).

Найбільшу кількість призових місць в обласних заходах отримали учні та вихованці м.Херсона (138), Голопристанського (105), Олешківського (58), Білозерського (52) районів та комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (62).

 

 

У 2018 році  взяли участь і досягли гарних результатів у 4-х і більше обласних масових заходах з технічної творчості вихованці технічних гуртків позашкільних навчальних закладів області:

  • «Юні винахідники» комунального закладу «Станція юних техніків» Каховської міської ради (керівник М.Вовк);
  • авіамодельного та судномодельного Станції юних техніків Новокаховської міської ради (керівники І.Ковцун, І.Чернишев);
  • «Майстрик і Майстринка» Бериславської районної станції юних техніків (керівник О.Мала);
  • судномодельного, ракетомодельного, повітряних зміїв та радіоспортивного Білозерської районної станції юних техніків (керівники М.Животовський, І.Ватраль, С.Безбородих, І.Мендель);
  •  авіамодельного та судномодельного Великолепетиського центру дитячої та юнацької творчості (керівник О.Гуменний);
  • ракетомодельного та радіоспортивного Генічеської районної станції юних техніків (керівники В.Оберемченко, О.Узунов);

-спортивно-технічних та конструкторських гуртків комунального               закладу «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради (керівники Ю.Вовк, Е.Кобзар, О.Олійник, Р.Рубан );

  • ракетомодельного, космічного моделювання та макетування, початкового технічного моделювання, користувачів ПК Олешківської районної станції юних техніків (керівники О.Федкевич, Ю.Сирота, Т.Гордійчук, В.Гордійчук, О.Ткаченко);
  • космічного моделювання та макетування Преображенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чаплинського району (керівник В.Олішевський);
  • судномодельного, моделювання ракет Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської міської ради (керівники Д.Кучеровський, В.Сидоренко);
  • операторів колективної радіостанції Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник О.Бала);
  • судномодельного та історико-технічного моделювання комунального закладу «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Херсонської обласної ради (керівники І.Прохоров та В.Мартаков).
Останні Новини
05.02.2024

Оновлення сайту

Доброго дня! Наш сайт знаходиться на стадії оновлення. Слідкуйте за роботою нашого ...
18.05.2023

Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 тисяч кримських татар, яки?

Щорічно 18 травня в Україні вшановують пам’ять понад 200 тисяч кримських татар, яких ...
18.05.2023

18 травня Всесвітній день вишиванки! Вишиванка - духовна броня Українців ! Україна -

18 травня Всесвітній день вишиванки! Вишиванка - духовна броня Українців ! Україна ...